JUDO – KLUB LEMUR

judoZajęcia prowadzą instruktorzy z Klubu Judo LEMUR, którzy są wielokrotnymi medalistami mistrzostw Polski oraz przez wiele lat byli w polskiej Kadrze Narodowej.
Judo jest sportem zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Jest to dyscyplina olimpijska, która wszechstronnie rozwija człowieka już od najmłodszych lat. Kształtowane są wszystkie cechy motoryczne, psychika oraz dyscyplina. Zajęcia w grupie wiekowej od 3 do 6 lat są oparte na grach i zabawach ogólnorozwojowych oraz elementach gimnastyki. Zajęcia prowadzone są na sali wyposażonej w matę judo.

ZAJĘCIA CERAMICZNE

Zajęcia ceramicceramikazne to zabawy z gliną takie jak ugniatanie, wyciskanie, wałkowanie, wylepianie, modelowanie ręczne z bryły, wałków, plastra – doskonałe dla odprężenia i rozładowania napięcia. Oprócz rozwoju zdolności manualnych – rączki cały czas pracują – następuje nauka planowania i organizacji pracy. Zajęcia ceramiczne pobudzają kreatywność dziecka, wyobraźnię.
Glina jest materiałem, z którego można stworzyć przedmioty użyteczne i dekoracyjne: filiżanki, kubeczki, zwierzątka, aniołki, podstawki, miseczki, obrazki, biżuterię typu korale, bransolety, magnesy na lodówkę i wiele, wiele innych…….

Prowadząca: Beata Szewczyk

Absolwentka studiów dziennych Psychopedagogiki Kreatywności (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie) oraz Podyplomowych Studiów na Uniwersytecie Warszawskim (Nauczanie Początkowe i Reedukacja). Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym jako nauczyciel wychowawca. Od ponad roku pasjonuje się ceramiką i prowadzi zajęcia z przedszkolakami. Umiejętności ceramiczne szlifowała w pracowni Ceramiq. Prywatnie mama dwóch dziewczynek.

TAŃCE

tańceProgram skierowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat i obejmuje naukę podstaw tańca towarzyskiego: Samba, Cha-cha-cha, Rumba, Jive, Walc Angielski, Walc Wiedeński oraz inne rodzaje tańców: Disco, Polka, Makarena ,a także formy autorskie (np. czekolada , taniec robotów, literki , waka waka etc.)
Systematyczne lekcje pozytywnie ukierunkują nadmiar energii, znacznie poprawią procesy pamięci, koncentrację uwagi i wewnętrzną dyscyplinę, wyrobią umiejętność współpracy i poczucie estetyki. Taniec jest nie tylko przyjemnością, ale także znakomitym sposobem na wypracowanie odpowiedniej sylwetki, rozciągnięcie mięśni, idealnym ćwiczeniem modelującym ciało, wyzwalającym wiarę w siebie.

Prowadzący:  Igor Udowczyk

Przez 12 lat był czynnym zawodnikiem biorącym udział w wielu festiwalach i turniejach tańca w Polsce i za granicą. Dwukrotny zdobywca Mistrzostw Okręgu Białostockiego. Ukończył Studium Kwalifikacyjne o profilu Taniec Towarzyski, kurs instruktorski Tańca Sportowego w Wyższej szkole Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie oraz kurs pedagogiczny dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu. Od 2000 roku prowadzi zajęcia z tańca w Przedszkolach i Szkołach.