7.00-8.45
Przychodzimy uśmiechnięci do przedszkola, żegnamy się z mamą lub tatą. Witamy się z naszymi Paniami, spotykamy z przyjaciółmi. Czekając na resztę kolegów i koleżanek, bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rysujemy, podejmujemy zabawy konstrukcyjno-manipulacyjne, tematyczne. Praca indywidualna w małych zespołach przy udziale Pani nauczycielki.
8.45-9.00
Przygotowujemy się do śniadania. Sprzątamy zabawki. Zawsze pamiętamy, aby zostawić po sobie porządek. Zabawy
ruchowe i ćwiczenia poranne. Wdrażanie i przyswajanie nawyków higienicznych, czynności samoobsługowe.
9.00 -9.30
Jemy śniadanko. Siedzimy grzecznie, nie rozmawiamy i kulturalnie spożywamy posiłek.
9.30-10.45
Odbywają się zajęcia zorganizowane według planów w oparciu o podstawę programową. Uczestniczymy w zajęciach:
malujemy, lepimy, liczymy, poznajemy literki, rysujemy, wycinamy, śpiewamy, tańczymy.
Bierzemy udział w przeróżnych zabawach konstrukcyjnych, badawczych i gimnastycznych. Bawimy się jako mali twórcy dzieł plastycznych, uczymy się wierszy, słuchamy bajek i opowiadań, obserwujemy przyrodę, prowadzimy zabawy badawcze oraz uczestniczymy w wycieczkach. Przygotowujemy dzieci do posługiwania się językiem angielskim poprzez rozbudzanie ich świadomości językowej i wrażliwości kulturowej.
10.45-11.00
Przygotowujemy się do zjedzenia pysznej zupki. Wykonujemy czynności samoobsługowe i higieniczne.
11.00-11.30
Jemy pyszną zupkę. Kulturalnie spożywamy posiłek.
11.30-12.45
Wykonujemy czynności samoobsługowe i higieniczne. Odpoczywamy (w grupach najmłodszych leżakowanie dla chętnych). Słuchanie muzyki relaksacyjnej i bajek z płyt CD lub czytanych przez Panią nauczycielkę.
11.45-12.45
Spacerujemy lub bawimy się na placu zabaw (grupy starsze). Pobyt na świeżym powietrzu, bawimy się na naszym placu zabaw lub idziemy na spacer do lasu. Prowadzimy gry i zabawy o charakterze sportowym, bezpieczne zabawy na naszych zabawkach ogrodowych oraz w piaskownicy z wykorzystaniem małego sprzętu ogrodowego. Zajmujemy się naszym przedszkolnym ogródkiem, podlewamy i obserwujemy jak rosną nasze roślinki.
12.45- 13.00
Wracamy do przedszkola, rozbieramy się, odkładamy ubranka na wieszaczki (zabiegi higieniczno – zdrowotne,
kształcenie postaw prozdrowotnych, trening czynności samoobsługowych).
13.00- 13.30
Jemy obiadek (II danie). Doskonalimy umiejętności samodzielnego spożywania posiłków, prawidłowego posługiwania się sztućcami. Świeże powietrze bardzo dobrze wpływa na nasze apetyty z przyjemnością jemy pyszny obiadek i prosimy o dokładki.
13.30-13.45
Myjemy ząbki.
13. 45 – 14.30
Wyjście do ogrodu (najmłodsza grupa).
13.45-14.15
Czas na odpoczynek (grupy starsze). Panie prowadzą zabawy relaksacyjno – wyciszające i czytają bajki.
13.30-14.30
Uczestniczymy w zabawach z kolegami i koleżankami wg własnych pomysłów i zainteresowań. Uczestniczymy w zajęciach rozwijających aktywność twórczą i ekspresję. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych spędzamy czas na świeżym powietrzu.
Zajęcia dodatkowe w cenie czesnego:
Język angielski (codziennie)
Rytmika (poniedziałek)
Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami gimnastyki korekcyjnej (piątek)
Psycholog – warsztaty i zajęcia indywidualne (środa)
Warsztaty odkrywców
Warsztaty kuchcikowo
14.30-15.00
Zabawy ruchowe. Przygotowujemy się do podwieczorku. Wykonujemy czynności samoobsługowe i higieniczne.
15.00-15.30
Czas na podwieczorek.
15.30-17.00
Rozmawiamy z naszą Panią o tym jak minął dzień w przedszkolu, utrwalamy wiadomości i umiejętności zdobyte na
zajęciach. Bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań. Praca indywidualna lub małych zespołach z uwzględnieniem działań profitaktycznych, stymulujących i kompensacyjnych. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych spędzamy czas na świeżym powietrzu.
17.00-17.10
Przygotowujemy się do kolacji. Czynności samoobsługowe i higieniczne.
17.10- 17.25
Czas na kolację.
17.25-18.00
Jeszcze chwila na zabawę. Witamy naszych kochanych rodziców, opowiadamy im co ciekawego się dzisiaj działo w naszym przedszkolu.
Drzwi do przedszkola już zamykamy…  😉
Do zobaczenia jutro!!!