Co będzie się działo w naszym przedszkolu w marcu

1.03-20.03 – „Pierwsze oznaki wiosny”. Przedszkolny wernisaż fotograficzny. W tych dniach rodzice z dziećmi szukają pierwszych oznak wiosny, fotografują je i przynoszą zdjęcie do przedszkola.

3.03 – Dzień Dentysty. Warsztaty Bajkoterapeutyczne na podstawie bajki pt.” Tupcio Chrupcio. Dbam o zęby”. Kim zostanę, gdy dorosnę? Wybór trudny- ważne, żeby zawód nie był nudny!

8.03 – Międzynarodowy Dzień Kobiet. „Księżniczki to my” – pokaz mody. Każda dziewczynka tego dnia zamienia się w księżniczkę i prezentuje swój strój na czerwonym dywanie. Wręczenie tulipanów przez chłopców.

13.03 – „Cztery pory roku – Wiosna” Vivaldi. Zabawy z wstążką. Warsztaty muzyczne z Panią Anią Osmycką.

17.03 – Dzień św. Patryka. Irlandzkie gry i zabawy dla dzieci (pióro, makaron- wąż, moneta, kojarzenie). Zapoznanie z legendą o Św. Patryku.

21.03 – Pierwszy Dzień Wiosny. Zielony dzień w przedszkolu, powitanie Pani Wiosny przez przedszkolaków pod hasłem: „Wiosenny korowód z marzanną” – spacer w okolice przedszkola. Wystawa zdjęć wykonanych przez przedszkolaków. Wspólne zasadzenie cebulek kwiatów w doniczkach.

22.03 – Międzynarodowy Dzień Poezji. „Teatr Małych Odkrywców”, przedstawienie w wykonaniu grupy Słoników i Misiaczków.

29.03 – Międzynarodowy Dzień Teatru. Wycieczka do Białołęckiego Ośrodka Kultury, spektakl muzyczny z elementami interaktywnymi pt.: „Przygody Pirata Fixa”.

30.03 – Światowy Dzień Muffinka. Warsztaty Kulinarne – pieczemy i ozdabiamy muffinki.