Co będzie się działo w naszym przedszkolu w kwietniu

03.04 – Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Dzieci z przedszkola Odkrywcy zamieniają się w pisarzy i ilustratorów opowiadań dla dzieci. Tego dnia wspólnie układają opowiadania i wykonują do nich piękne ilustracje.
05.04 – Warsztaty plastyczne z rodzicami „Palmy Wielkanocne”
– godz. 15:30
– godz. 16:30
6.04 – Gość w przedszkolu. Chlorofil – kreatywna edukacja ekologiczna. Temat warsztatów Wielkanocnych: wielkie lepienie, lukrowanie i malowanie w cukrze, czyli ozdabianie i lukrowanie jajeczek, baranków oraz wykonanie koszyka (kurki) z siana.
07.04 – Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Spotkanie z Panią Pielęgniarką. Poznanie zawodu i podstawowych narzędzi jej pracy.
13.04 – Uroczyste śniadanko Wielkanocne. Wszystkie grupy zasiadają do świątecznego śniadanka. Szukanie czekoladowych jajeczek ukrytych w przedszkolu.
18.04 – 21.04 – Tydzień Ekologiczny. Podczas całego tygodnia dzieci będą bawić się ekologicznymi zabawkami, które wykonają wspólnie z Nauczycielami w swoich grupach.
25.04 – Kreatywne zabawy w przedszkolu. Warsztaty sensoryczno- plastyczne:
– masa porcelanowa
– masa piaskowa
– gniotki sensoryczne
– zabawy z pianką do golenia

27.04 – Wycieczka do Piaseczna. Przejażdżka koleją wąskotorową, piknik i mnóstwo atrakcji.
28.04 – Międzynarodowy Dzień Tańca. Turniej taneczny dla wszystkich grup przedszkolnych (każda grupa przygotowuje układ taneczny i przedstawia go innym grupom).